Не е лесно да се вземе решение за раздяла, особено ако връзката е била наистина сериозна. Обикновено винаги има драми, вътрешно противоречие, много сълзи и безкрайни разговори с приятели на тема „да скъсаме или не“. Но тук ви представям 7 правила, които ако спазвате, няма как да се чувствате виновни впоследствие за каквото и да било!
- Щом го обмисляш, значи нещо не е наред! – ако всичко вървеше по мед и масло, нямаше да се налага да обмисляте дали да се разделите или не. Дайте си сметка в кой момент се появи първото съмнение и защо?
- По-добре се чувстваш в компанията на всички останали, но не и на половинката! – това е сигурен сигнал, че нещо във връзката ви не върви и е време да се вземе някакво решение!
- Разговорите с приятелите ти са основно на тема дали да се разделите с половинката или не! – щом се стигне до това, то със сигурност у вас назрява сериозното желание да се разделите, но търсите емоционалната подкрепа на приятелите си по повод вече взетото решение (ВИЕ ВЕЧЕ СТЕ ВЗЕЛИ РЕШЕНИЕ, НО НЕ СМЕЕТЕ ДА СИ ПРИЗНАЕТЕ!)
- Не се разделяй с един/една заради друг/а! – ако ви е дотегнало от половинката Ви, то може да се разделите, но да се разделите с него/нея, защото сте се влюбили в друг/а не е желателно. След месец на новият индивид може да му стане скучно с вас и да ви зареже и тогава какво? Пак ли ще припкате при бившият/ата? Раздялата се прави заради нещо, което в двойката не е наред, а не заради трети лица!
- Слушай сърцето, а не разума си! – често се случва да се двоумим дали да направим крачка в посока раздяла и разумът ни ни дава хиляди доводи да не направим нещо, но усещането, за това дали сте щастливи или не, би трябвало да е водещата светлина по пътя към окончателното решение!
- Плюсове и минуси – обмислете добре какво печелите и какво губите при раздялата. Сложете нещата на кантара и на където натежат везните – това решение вземете.
- Съветниците трябва да са обективни! – винаги се допитваме до някого, когато ни предстоят важни решения в живота, но е важно правилно да изберем до кого. Питайки приятелите си, те винаги ще кажат, че ще ни подкрепят и ще опитат да са съпричастни с нас и дори да ни дадат съвет, но това не е особено обективно мнение. Те са пристрастни и ги е грижа за вас, но не е сигурно, че така настина ви помагат и като вземете решение – то ваше ли ще бъде или тяхно?
Затова най-добре е в тези случаи да се обърнете към специалист– психолог! Моята работа включва и това – НЕ СЕ КОЛЕБАЙТЕ ДА МИ СЕ ОБАДИТЕ!
Д-р Десислава Безинска-Шеинкова – 0877996329 – психолог